• slajd5.png
  • slajd6.jpg
  • slajd7.jpg

      Dom Sztuki

Wernisaż 12.03.2023 roku o godz. 12:00

Szanowni Państwo,
Z wielką przyjemnością zapraszamy na wernisaż organizowany przez Uczelnię Łukaszewski w Domu Sztuki. Tego dnia będzie można podziwiać prace malarskie oraz rysunkowe, które powstały w ramach projektu końcowego studiów podyplomowych na kierunku "Malarstwo i Historia Sztuki".
Wystawa będzie okazją do zapoznania się z twórczością utalentowanych słuchaczy pierwszej edycji tych studiów, którzy pod okiem doświadczonych wykładowców rozwijali swoje umiejętności artystyczne i zdobywali wiedzę na temat historii sztuki.
Wernisaż odbędzie się dnia 12.03.2023 r. o godzinie 12:00 w Dom Sztuki przy ulicy Wiolinowej 14 w Warszawie. 
 
 
 

8.02.2023 rok, godzina 18:00- pokaz filmu ,,Róg Brzeskiej i Capri", Krzytofa Wojciechowskiego

Już 8 Lutego o godz. 18:00
zapraszamy do Kina Domu Sztuki na pokaz filmu Krzysztofa Wojciechowskiego
,,Róg Brzeskiej i Capi"- wstęp wolny
Opowieść o mieszkańcach warszawskiej Pragi z końca lat 70. XX wieku. Są wśród nich przedstawiciele marginesu społecznego, ale są także hrabia - kolekcjoner dzieł sztuki, eksdziedziczka hodująca pawie, staruszka zbierająca laleczki. To niezwykle barwne towarzystwo mieszka w starych, przeznaczonych do wyburzenia kamienicach. Niejaki pan Edek, dobry znajomy dzielnicowego, wietrzy w tym niezły interes. Zakłada nielegalne biuro zamiany mieszkań i za opłatą przydziela prażanom mieszkania na nowym osiedlu po drugiej stronie Wisły
 

28.02.2023 roku o godz.18:00 -"Kiedyś wszyscy żeśmy się znali"- premiera słuchowiska o wsi Wolica

We wtorek 28.02.2023 roku o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie do Domu Sztuki na premierę słuchowiska: "Kiedyś wszyscy żeśmy się znali".
,,Jak żyło się na Ursynowie i Wilanowie, zanim powstały tam bloki? Gdzie i jak bawiły się wolicki dzieci? Co najchętniej jadano na południu Warszawy? I czy Wolica jeszcze istnieje?
Odpowiedzi na te pytania poznają Państwo podczas premiery słuchowiska o dawnej ursynowsko-wilanowskiej wsi, Wolicy. Posłuchamy opowieści jej mieszkańców, wspomnień, anegdot i dowcipów. Wszystkie wypowiedzi zostały zarejestrowane podczas badań etnograficznych, które autorka słuchowiska prowadzi do dziś.
Po premierze będzie czas na dyskusję, również z bohaterami słuchowiska.
Będzie wesoło, nostalgicznie i na pewno arcyciekawie!
Wstęp wolny.
Do zobaczenia!"
Julia Kunikowska

26.02.2023 roku o godz.19:30- Cytrynowy Sorbet- teatr improwizacji

W niedzielę 26.02.2023 roku o godz. 19:30, na scenie Domu Sztuki pojawi się Cytrynowy Sorbet- teatr improwizacji:
,,Zaprezentujemy spektakl całkowicie improwizowany, osadzony w uniwersum najpopularniejszej serii książek J.K. Rowling 🦉⚡
Aktorzy nie dysponują napisanym wcześniej scenariuszem, a inspiracją do scen będą sugestie, o które Państwa poproszą.
Dla kogo jest ten spektakl?
Dla wszystkich.
Kto będzie się bawił najlepiej?
Osoby, które przeczytały książkę lub obejrzały film z sagi o Harrym Potterze. Fandom prawdopodobnie będzie miał tu swój mały raj.
Spektakl jest przeznaczony dla osób 16+. Ze względu na nieobliczalność scenariusza, mogą paść ze sceny niecenzuralne treści oraz słowa. Nie chcemy przecież być jak Hagrid szepczący pod nosem "Cholibka, nie powinienem był tego mówić" 😳
Obserwujcie facebookowe wydarzenie, aby nie przegapić ważnych informacji.
Do zaczarowania!".
Bilety do kupienia na stronie: