• slajd2.jpg
  • slajd3.jpg
  • slajd4.jpg

      Dom Sztuki

Aktualności

Zapraszamy na wernisaż pt. TANIEC W OBIEKTYWIE

WYSTAWA "TANIEC W OBIEKTYWIE"
Wernisaż 4 grudnia 2021, godz. 16:00 Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14
wystawa czynna do 31.12.2021

Ułamki sekundy zatrzymane w kadrze mają ogromną moc. Poruszają, wywołują zachwyt, czasem uśmiech. Zapadają w pamięć. Dzięki fotografii można do nich wrócić w myślach i ponownie poczuć emocje, które towarzyszyły minionym chwilom.
Taniec to szczególny rodzaj sztuki. Jest niepowtarzalny i ulotny, a zarazem mocno nacechowany osobowością tancerzy. Ruch za każdym razem choć podobny jest nieco inny, nosi rys indywidualności.

“Taniec w obiektywie” to wystawa, która hołduje tej dziedzinie sztuki i pozwala się jej przyjrzeć nieco inaczej niż podczas scenicznego występu. Ruch jest tu zamrożony w kadrze przez co widz ma czas
docenić kunszt i doskonalone latami umiejętności tancerek.

Ekspozycja została podzielona pomiędzy dwa tematy: flamenco i taniec klasyczny i jest podróżą po najpiękniejszych pozach pełnych ekspresji i dynamiki.

Na zdjęciach można podziwiać zarówno profesjonalistki jak i amatorki, które pozowały z tanecznym i mentalnym wsparciem swoich mentorek.

Wystawa w zamierzeniu ma poruszać duszę, być odskocznią od rzeczywistości i dawać możliwość obcowania z pięknem.

Plan wernisażu:
16:00 Otwarcie wernisażu - Agnieszka Łukaszewicz
16:30 Pokaz tańca flamenco - Karolina Łucznik - taniec, Anna Winter - taniec, Jarosław Czajczyński - gitara
17:15 Zwiedzanie wystawy z komentarzem Karoliny Łucznik

Podczas wernisażu zapraszamy Państwa do wzniesienia toastu.
Hiszpańskie przekąski przygotuje ursynowska Restauracja "Mały Madryt".

Informacje o artystach:

Agnieszka Łukaszewicz - fotografka zafascynowana tańcem, ruchem i pięknem ludzkiego ciała. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Śląskim oraz Studium Fotografii, gdzie zrealizowała pracę dyplomową pt. "Szkoła baletowa".
Właścicielka agencji fotograficznej afoto.pl. Po latach komercyjnych zleceń postanowiła wrócić do artystycznej fotografii z udziałem tancerzy, sportowców oraz osób otwartych na jej autorską wizję. W ramach projektu AFOTO AFTER HOURS www.afterhours.afoto.pl tworzy fotografie pełne dynamiki i emocji.
W czasie sesji zdjęciowych buduje przyjazną, akceptującą i radosną atmosferę, która otwiera osoby i pozwala poczuć się wyjątkowo.
Prezentowane na wystawie “Taniec w obiektywie” fotografie są w większości efektem organizowanych cyklicznie dni zdjęciowych: Flamenco Photo Day z mentalnym i tanecznym wsparciem Karoliny Łucznik oraz Artystycznych Zdjęć Tańca współorganizowanych z baleriną Zuzanną Kidziak.

FLAMENCO:

Karolina Łucznik - choreografka, tancerka i pedagog tańca hiszpańskiego i flamenco. Przez wiele lat podnosiła swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoliła się u mistrzów tego gatunku. Kieruje własną szkołą tańca flamenco "Encuentros" w Domu Sztuki na warszawskiem Ursynowie.
Na co dzień tańczy w zespole Contratiempo. Występowała zarówno w najznamienitszych salach koncertowych w Polsce (Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Łódzka), w domach kultury, a także w kameralnych klubach muzycznych (m.in. Blue Note w Poznaniu). Wystąpiła też podczas wieczoru flamenco w Londynie (Pena Flamenca de Londres).
Organizatorka ogólnopolskich tras koncertowych z zaproszonym śpiewakiem z Hiszpanii, przybliżających sztukę flamenco polskiej publiczności: „Flamenco Contratiempo” (2017, 2020) oraz „Entre Flamencos” (2019). Dwa koncerty w ramach w/w tras odbyły się w Domu Sztuki (2019 i 2020). Więcej informacji: www.flamenco.warszawa.pl

Anna Winter - tancerka i pedagog flamenco. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w warszawskim Studio Flamenco. Wiele lat mieszkała we Francji, gdzie szkoliła się i miała okazję współpracowac z wieloma artystami flamenco. Współzałożycielka szkoły tańca flamenco Calle Feria w Lille.
Swój warsztat taneczny rozwijała podczas licznych pobytów w Sewilli, pod opieką najlepszych tancerzy i choreografów. Jej taniec charakteryzuje się lekkością i kobiecym urokiem.

Jarosław Czajczyński - gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej.
Od wielu lat szerzy muzykę flamenco w Polsce, poprzez audycje muzyczne,dzięki współpracy z wieloma biurami muzycznymi oraz filharmoniami. Koncertował na wielu scenach w kraju (m.in. Narodowe Forum Muzyki oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie).
Jest członkiem kilku zespołów muzycznych. Najważniejsze to zespoły :Contratiempo, Danzuri Romane, Club de Campo, Funny Fingers.

Mały Madryt - hiszpańska restauracja na Ursynowie. Młodszy brat działającej przez 9 lat restauracji - Bałkański Kocioł. "Knajpa z prostą, tradycyjną hiszpańską kuchnią.

W naszej restauracji hiszpańskiej i tapas Bar w Warszawie chcemy dzielić się z Wami tapasami, domową kuchnią, wędlinami, serami, oliwkami
i oliwą prosto z Hiszpanii, zaprosić Was na hiszpańskie wino...." więcej informacji: malymadryt.pl